Het podium op met Giovanni Barcella!
Stel je kandidaat voor 20 mei
20 april 2023
Stel je kandidaat voor 20 mei
20 april 2023
Ben je muzikant, vind je een cross-over tussen jazz en folk uitdagend en wil je toewerken naar een uniek concert op de Gentse Feesten? Dan kan jij meedoen met FREE THE FOLK, een nieuw muzikaal project van Giovanni Barcella, kunstenaarscollectief Lucinda Ra, Muziekmozaïek en Uitbureau.
Het project
“De ware geboorteplaats is de plaats waar men voor het eerst een intelligente blik op zichzelf heeft geworpen…” (M. Yourcenar)
Geïnspireerd door deze stelling tegen vooroordelen over traditie gaat jazzmuzikant Giovanni Barcella een ontmoeting tussen folk en jazz aan, met een diverse groep Gentse muzikanten. Niets nieuws, zal men zeggen. Als muzikanten samen live muziek maken, gebeurt er vaak iets nieuws. Jazz is één van de belangrijkste artistieke bewegingen van de 20ste eeuw. Voor jazz is vrijheid fundamenteel want het is de geschiedenis van de lijdensweg van een volk. Het is muziek van een volk die de klassieke muziek van dat volk geworden is. Jazzmuzikanten zijn eigenlijk minnezangers. Een folkmuzikant respecteert improvisatie en een jazzmuzikant respecteert de muziek van een volk. Daar ligt een ontmoeting, volgens Barcella.
Drummer Giovanni Barcella speelt vol Italiaanse passie en heeft een groot hart voor alle oprechte en tegendraadse vormen van muziek. Hij studeerde met Arki Buelli aan de Accademia Jazz in Bergamo en aan het CDPM met Giampiero Prina. Hij werkte met tal van gerenommeerde binnen- en buitenlandse artiesten en bands, voornamelijk maar niet uitsluitend uit de avant-garde en free-jazz. In 2019 en 2021 won hij de Ultima Cultuurprijs voor zijn werk met TOSO (Klein Verhaal) en met het theatercollectief Lucinda Ra.
Wie zoeken we?
Sta je open voor de poëzie van een ontmoeting tussen jazz en folk in een inclusieve setting? Heb je tijd om je vrijwillig te engageren voor alle repetities en het concert op zondag 16 juli tijdens de Gentse Feesten? Dan ben jij de muzikant die we zoeken!
Alle instrumenten zijn welkom, ook vocaal kan je meedoen. Je brengt je eigen instrument(en) mee. Je wil je smijten in een kort intensief en inclusief repetitieproces met veel improvisatie én ziet het zitten om op een podium te staan voor een breed publiek. Je hebt bij voorkeur je instrument al goed onder de knie. We zoeken geen professioneel geschoolde muzikanten.
We verwachten jou op 8 repetities. Deze gaan door op maandagavond 22 mei, 29 mei, 5 juni, 12 juni, 19 juni, 26 juni, 3 juli en 10 juli (telkens van 18 tot 20 uur). Er is een broodmaaltijd voorzien vanaf 17:30. Locatie: Museum Dr. Guislain, Jozef Guislainstraat 43B, 9000 Gent (zolder, 2e verdieping). Het concert gaat door op zondag 16 juli om 17.30 uur op het Luisterplein tijdens de Gentse Feesten.
Hoe stel ik me kandidaat?
Laat van je horen voor zaterdag 20 mei via onderstaand formulier.
Wil je meer info? Neem contact met An Van den Bergh via an@muziekmozaiek.be of 0474 64 98 03.